Curs acreditat ANC Manager Resurse Umane

Procariera

Job expirat

RESPONSABILITATI

Perioada de desfăşurare: 15 - 22 februarie 2016
Perioada de înscrieri: pana in 10 februarie 2016

Cursul de Manager RU, cod COR 121207 este un curs acreditat de Autoritatea Nationala pentru Calificari, Ministerul Muncii, Familiei, Protectiei Sociale si Persoanelor Varstnice si Ministerul Educatiei Nationale.

Cursul se adreseaza persoanelor cu studii superioare si acopera tematica necesara pentru ocuparea unui post de conducere in activitatea de resurse umane si pentru deprinderea cunostintelor necesare organizarii, conducerii si controlului departamentului de resurse umane din cadrul unei companii.

Structura Cursului:

-Legislatia muncii si contractele de munca.
-Sistemul de salarizare, carnetul de munca si Registrul de Evidenta a salariatilor.
-Timpul de munca, de odihna si concedii.
-Acordarea echipamentului individual de protectie si de lucru
-Sistemul public de asigurari sociale si de pensii.
-Sistemul asigurarilor pentru somaj.
-Practica manageriala in activitatea de resurse umane.
-Organizarea si functionarea departamentului de resurse umane.
-Cunoasterea tehnicilor de mediere. Relatii publice.
-Implementarea politicilor manageriale in activitatea de resurse umane.

CERINTE

- Documente necesare pentru înscriere:
- copie dupa cartea de identitate,
- copie diploma de studii de la ultimul nivel de studii absolvite (licenta sau master),
- CV in limba romana.

BENEFICII OFERITE

Taxa de inscriere este de 700 lei
Important! – studenții, absolvenții si angajații UBB beneficiază de o reducere de 100 lei la taxa de înscriere la curs.

Traineri din cadrul Universitatii Babes-Bolyai, cu vasta experienta in formare personala si profesionala, in cunoasterea umana, cu roluri active si rezultate pozitive in domeniul dezvoltarii personale in Romania.

Furnizorul de formare este Universitate Babes-Bolyai

Centrul de Orientare și Consiliere Profesională FSEGA este un partener în demersul de orientare în carieră pentru studenții și absolvenții Facultății de Științe Economice si Gestiunea Afacerilor, UBB, dar si un punct de interfața între Facultatea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor și organizații potențial ofertanți de locuri de muncă.