Creative Marketing Specialist

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca esti o persoana creativa, entuziasta, cu experienta in marketing, iti doresti sa te implici si sa participi vizibil la cresterea firmei din care faci parte, atunci avem o oportunitate potrivita pentru tine in cadrul unei companii locale producatoare de soft.
Responsabilitati:
• realizarea strategiei anuale de marketing, implementarea si evaluarea acesteia;
• creeaza un mecanism de promovare produse si informare clienti
• crearea de campanii de email marketing prin care sa atraga lead-uri;
• managementul canalelor de comunicare online si offline;
• pregatirea materialelor de prezentare a companiei;
• copywriting pentru blogurile companiei;
• crearea de content si distribuirea acestuia pe retelele de socializare folosite;
• planificarea bugetului si a materialelor promotionale pentru evenimentele la care participa compania si mentinerea legaturii cu furnizorii;
• monitorizarea performantei site-urilor companiei.

CERINTE

• cunostinte solide de marketing digital;
• cunostinte de marketing offline;
• cunostinte in crearea de sporturi audio si video;
• experinta in creare de content si copywriting;
• aptitudini dezvoltate pentru cercetare si sinteza datelor, in vederea obtinerii unei strategii cat mai targetate;
• abilitati bune de comunicare, prezentare si negociere;
• persoana atenta la detalii, organizata, meticuloasa, caracterizata prin seriozitate si flexibilitate.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg