Coordonator Regional Animare Vanzari Cluj Napoca

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonator Regional Animare Vanzari– BRD Asigurari de Viata/BRD Pensii

Misiune:

Asigura promovarea produselor companiei si dezvoltarea activitatii comerciale pe zona Grupului Cluj.

Principalele responsabilităţi:

Stabileste si urmareste o strategie regionala de dezvoltare comerciala atat pe piata persoanelor fizice, cat si pe piata persoanelor juridice
Se asigura de realizarea obiectivelor cantitative si calitative (urmareste productivitatea, rata de erori si nivelul contractelor active)
Are in vedere motivarea fortei de vanzari pentru a promova produsele companiei, atat pe cele de tip „stand alone”, cat si pe cele de tip bancassurance
Realizeaza deplasari la sediile fortei de vanzari coordonate
Acorda suport comercial si tehnic in activitatea de promovare desfasurata de forta de vanzare
Acorda suport in procesul de autorizare pentru desfasurarea activitatii de intermediere in asigurari sau pentru autorizarea ca agent de marketing
Propune si implementeaza masuri pentru dezvoltarea si imbunatatirea activitatii
Training si coaching pentru forta de vanzari din regiunea coordonata
Gestioneaza eficient relatiile cu managementul si cu forta de vanzare coordonata
Urmareste si comunica informatii relevante despre piata asigurarilor de viata si a pensiilor private
Raporteaza activitatea catre superiorul ierarhic
Se implica proactiv in realizarea obiectivelor generale
Cultiva relatii transversale

CERINTE

Studii Superioare
Studii universitare, de preferat economice
Engleza nivel avansat
Experienta de minimum 3 ani in activitatea de a promovare a asigurarilor de viata si a pensiilor private
Experienta de minimum 5 ani in activitatea de relationare cu clientii interni si externi
Experinta in activitatea de bancassurance constituie un avantaj
Experienta in coaching, coordonare si motivarea echipelor de vanzari
Abilitati de negociere si vanzare atat pe piata PF, cat si pe piata PJ
Orientare catre client si rezultate
Autonomie si initiativa
Organizare si planificare
Excelente abilitati de comunicare
Abilitati de prezentare
Cooperare si spirit de echipa

BENEFICII OFERITE

oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
Contract pe perioada nedeterminata

Doar candidatii eligibili vor fi contactati, celelalte candidaturi ramanand in baza noastra de date pentru viitoare oportunitati.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.