COORDONATOR ŞOFERI

SC Carrion Expedition SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Carrion Expedition selectioneaza: COORDONATOR ŞOFERI pentru birourile din Cluj Napoca.

Responsabilităţi:
- Supervizarea îndeplinirii şi respectării politicilor de resurse umane, a procedurilor şi standardelor de muncă stabilite;
- Analiza şi monitorizarea productivităţii de muncă a şoferilor: consum de combustibil, plata taxelor, respectarea orelor de conducere şi de repaus, analiza comportamentului şi a disciplinei angajaţilor;
- În colaborare cu Departamentul de Trafic, organizarea şi monitorizarea activităţii şoferilor în privinţa orelor de repaus, vacanţe, etc.
- Recrutarea şi formarea noilor şoferi, conform politicii interne stabilite;
- Rezolvarea problemelor, în general.

CERINTE

Cerinţe, experienţă şi cunoştinţe minime:
- Informatică: cunoştinţe operare calculator;
- Minim 2 ani de experienţă în organizarea şi gestionarea echipelor de lucru;
- Abilităţi: Cautăm o persoană cu aptitudini şi clare abilităţi de gestiune a persoanelor, organizată, riguroasă şi cu capacitatea de a găsi cu uşurinţă căile de rezolvare a problemelor;
- Valorăm cunoştinţele şi practica întocmirii şi gestionării salariilor, asigurări sociale, angajări / concedieri;
- Experienţă în gestiunea de control al productivităţii şoferilor la firme din domeniul Transportului intern/international, de mărfuri (în special transport frigorific);
- Cunoştinţe în supervizarea şi controlul orelor de conducere şi repaus ale şoferilor.
- Cunoaşterea geografiei rutelor generale din Europa.

Compania de transport Carrion Expedition este unul dintre marii specialişti în transportul frigorific de produse horticole. Funcţionând atât ca transportator cât şi ca agenţie de transport, bazează activitatea sa pe soliditatea organizaţiei, profesionalitate, exigenţă şi experienţa echipei.
Compania nostră administrează 1000 de vehicule de transport, proprii şi a colaboratorilor, cu care se efectuază transporturi naţionale şi în restul Europei, în mod regulat.
Toate vehiculele nostre au mai puţin de doi ani de vechime şi sunt echipate cu cele mai bune sisteme de comunicaţii, localizare, mesagerie, telemetrie de refrigerare la remorci, termografe omologate şi sisteme de dezinfecţie, cu obiectivul de a asigura cel mai înalt serviciu pentru clienţii noştri.