Coordonator centru de zi FRCCF- Clujul Are Suflet ( sef serviciu)

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonatorul centrului de zi va planifica, organiza, superviza si raporta activitatile centruluide zi al FRCCF

Atributii:
1. Planifică, organizează şi supervizează selectia beneficiarilor si activităţile centrului de zi
2. Verifică rezultatele şi se asigură că acestea vor duce la realizarea obiectivelor
- supervizează rapoartele de activitate ale echipei centrului
- are întâlniri administrative si de supervizare cu echipa
3.Se asigură de corecta gestiune a banilor, conform nevoilor centului
4.Se asigură de implementarea programelor personalizate de interventie ale beneficiarilor si de realizarea activităţilor conform descrierii din planul de actiune anual
5. Realizează baze de date, rapoarte narative lunare

CERINTE

1. Studii superioare in domeniul socio-uman
2. Specializare si experienta in domeniul protectiei copilului, servicii sociale
3. Experienta anterioara in coordonarea de proiecte sociale
4. Atitudine proactiva, capacitati manageriale, flexibilitate

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitate de dezvoltare profesionala
2. Posibilitatea de a sprijini copiii defavorizati si familiile acestora

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 20 de ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.