CONTABIL SENIOR

Sc Smart Hr Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Beneficii:

• Munca intr-o echipa dinamica si profesionista
• Pachet salarial atractiv
• Servicii medicale si asigurari de sanatate
• Transport asigurat
• Oportunitati de dezvoltare profesionala continua

• Implementeaza si mentine la zi procedurile contabile pentru asigurarea conformitatii cu cerintele Controlului Intern
• Efectueaza calculul si inregistrarea provizioanelor si ajustarilor
• Verifica inregistrarea operatiunilor intracomunitare
• Tine evidenta operatiunilor de inchidere a conturilor de venituri si cheltuieli
• Analizeaza si gaseste explicatii asupra componentelor de rulaj si de sold pentru conturile contabile din balanta lunara, la solicitarea Contabilului sef
• Participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului, urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
• Ofera suport Contabilului sef in activitatile periodice de inchidere a situatiilor financiare
• Intocmeste raportari periodice specifice sferei de activitate
• Asigura asistenta si consultanta echipei de contabilitate in problemele profesionale legate de activitatile financiar-contabile
• Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia
• Asigura suport in furnizarea documentelor solicitate pe durata auditului anual
• Verifica lunar soldul conturilor din balanta de verificare si concordanta dintre conturile sintetice si cele analitice
• Asigura suport in procesul de implementare al noului ERP

CERINTE

• Studii superioare de profil economic
• Experienta relevanta in contabilitate de minim 5 ani
• Buna cunoastere a legislatiei in vigoare
• Cunostinte avansate de operare MS Office si operare in programe specifice de contabilitate (preferabil ERP integrat)
• Limba engleza nivel mediu
• Capacitate ridicata de analiza si sinteza
• Abilitati de organizare, comunicare si prioritizare a activitatilor
• Responsabilitate, profesionalism
• Etica si atitudine pozitiva
• Membru CECAR

Bine ai venit! Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 15 ani servicii integrate de resurse umane. Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii? Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org sau la recrutare@smart-hr.org pentru a intra in baza de date. Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758 248 444 / +40 749 055 025 sau te asteptam pe www.smart-hr.org.