Contabil Junior

Instal Expert SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Arhivarea si pastrarea documentelor financiar-contabile in conformitate cu indicatiile superiorului ierarhic direct;
• Inregistrarea in evidentele contabile a facturilor de la furnizori;
• Verificarea intocmirii corecte din punct de vedere fiscal a documentelor primare;
• Procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitati;
• Contabilizarea facturilor de la clienti si furnizori;
• Evidenta clienti / furnizori si mentinerea legaturii permanente cu clientul/ furnizorul in vederea obtinerii unor situatii financiare corecte;
• Verifica si inregistreaza registrul de casa si deconturile;
• Inregistrarea in contabilitate a facturilor de la furnizori;
• Inregistreaza operatiunile contabile in programul de contabilitate (inchidere de luna si intocmire situatii financiare);
• Verifica soldurile, situatiile si compensarile;
• Mentinerea biroului/ documentelor in buna ordine, urmarirea corectitudinii si parcursului documentelor.

CERINTE

• Studii superioare in domeniul financiar-contabil;
• Experienta pe un post similar;
• Cunoasterea programului Winmentor.
• Bune abilitati de operare PC;
• Persoana organizata atenta la detalii, responsabila, rezistenta la stres;
• Cunoasterea legislatiei financiar -contabile

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru placut;
• Salariul se va discuta la intalnirea fata in fata.

Instal Expert SRL - companie ce proiecteaza si executa instalatii pentru constructii rezidentiale, comerciale si industriale. In plus, noi oferim servicii de mentenanta si service in domeniul instalatiilor de orice tip (instalatii de climatizare si ventilatie, de incalzire centrala, de stingere si prevenire incendiu, sanitare, de gaze naturale precum si instalatii electrice).