CONTABIL / ECONOMIST

Exella Europe

Job expirat

RESPONSABILITATI

Exella Europe, lider pe piata est-europeana in domeniul fotogravurii chimice si fotodecupajului in metal, angajeaza CONTABIL / ECONOMIST.

Responsabilitati:

- Organizarea, coordonarea si controlul activitatii departamentului financiar-contabil
- Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare
- Asigurarea disponibilitatii de numerar şi mentinerea solvabilitatii societatii in termenii conveniti, inclusiv obligatiile catre angajati si institutii de stat
- Gestionarea şi inregistrarea documentelor contabile: facturi, plati, buget, balanta, rapoarte financiare
organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii
- Gestionarea instrumentelor de plata primite de la client
- Notificarea clientilor privind efectuarea platilor la datele scadente, precum si urmarirea si inregistrarea incasarilor
- Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare
- Calculul si interpretarea indicatorilor economico-financiari ai societatii
- Intocmirea de rapoarte specifice la solicitarea managerului companiei
- Reprezentarea companiei in fata organelor de control fiscal
- Este consultat de catre conducerea societatii in probleme care sunt de competenta serviciului;
- Aplicarea corespunzatoare a reglementarilor contabile in vigoare

CERINTE

- Cel putin 3 ani experienta in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile
- Cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil
- Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil
- Abilitatea de a lucra in conditii de stres, cu termene limita
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii, ordonat, bune aptitudini de comunicare, spirit de echipa
- Excelente abilitati de organizare si coordonare
- Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Conditii de lucru la standarde europene
- Sansa de a face parte dintr-un colectiv tanar, dinamic si profesionist.

Asteptam CV si scrisoare de intentie la: jobs0608@gmail.com

DESCRIEREA FIRMEI

www.exella.eu