Contabil / economist

SC AGRAL S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea si inregistrarea operatiunilor prin casa;
- Emiterea facturilor catre clenti si inregistrarea lor pe centre de cost;
- Inregistrarea extraselor bancare;
- Prelucrare importuri - jurnale de vanzari ( cash, card si facturi) si jurnale de cumparari (avize si facturi ).
- Descarcare de gestiune;
- Prelucrare rapoarte de vanzari pe produse;
- Analiza veniturilor si cheltuielilor
- Inregistrarea extraselor bancare. Programe folosite
- Intocmirea saptamanala a cash flow-ului si raportarea catre manager;
- Efectuarea platilor si incasarilor din casierie;
- Operarea deconturilor interne si externe
- Efectuarea raportarilor la sfarsit de luna pentru banca si casa;
- Inregistrarea facturilor de furnizori interni pe centre de cost;
- Relatii cu furnizorii interni si externi;
- Urmarirea incasarilor de la clienti.

CERINTE

- Inregistrarea si verificarea facturilor emise clientilor, precum si a facturilor primite de la furnizori;
- Mentinerea legaturii cu banca si cu clientii.
- Intocmirea situatiilor de inchidere de luna ( TVA, balanta de verificare,declaratii fiscale) si depunerea acestora la administratia fiscala
Introducerea lucrarilor contabile in sistemul de evidenta informatizat;
- Efectuarea platilor si incasarilor prin banca si casa;
- Inregistrarea operatiunilor derulate prin banca si casa;
- Verificarea inregistrarilor contabile;

DESCRIEREA FIRMEI

Echipa este forta noastra