Contabil cu experienta

PROIECT CAPLINE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune trei tipuri de activitati :

A. Contabilitate :
1. Intocmeste declaratii fiscale si situatii financiare
2. Mentine relatia cu clientii firmei de contabilitate;
3. Notifica, informeaza clientii cu privire la noutatile fiscale, taxele de plata.
4. Se deplaseaza pe teren: la clienti, ANAF, Registrul comertului, atunci cand este necesar;
5. Analizeaza categoriile de cheltuieli si gaseste optimizari fiscale
6. Calculeaza taxe
7. Calculeaza si plateste salariile
8. Mentine legatura cu bancile
9. Disponibilitate pentru a efectua workshop-uri pe anumite tematici

B. Editare
Editeaza zilnic articole despre legislatia financiar-contabila, monografii;
Editeaza materiale periodice: brosuri, carti, etc.

C. Vanzare- marketing
Promoveaza produsele companiei (materiale de specialitate pentru contabili)
Identifica clienti noi, prospecteaza piata
Conduce campaniile de lansare a unor produse editoriale noi

CERINTE

• buna cunoastere a legislatiei contabile si fiscale;
• buna cunoastere a salarizarii;
• abilitati excelente de exprimare in scris ;
• buna organizare;
• proactivitate
• creativitate;
• bune abilitati tehnice: pachet office (excel, word), internet.

BENEFICII OFERITE

• salariu fix;
• orar flexibil;
• posibilitati de dezvoltare profesionala;
• un mediu de lucru placut si linistit.

Companie specializata in editarea de lucrari de specialitate pentru contabili, administrarea paginilor web, contabilitate.