Contabil

Transportes J.Carrion

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Va realiza activitatea sa de contabil sub supravegherea departamentului central de contabilitate al grupului din Spania.
-Se va responsabiliza pentru menţinerea evidenţelor contabile si fiscale. De asemenea se va ocupa de respectarea legii in materie de salarizare si asigurari sociale.
-Calcularea impozitelor si TVA-ului lunar sau trimestrial.
-Intocmirea si depunerea declaratilor fiscale si salariale.
-Intocmirea si depunerea bilantului contabil.

CERINTE

Obigatoriu sa domine limba spaniola, atat scrisa cat si vorbita. Nu se primesc curriculums in alta limba decat cea spaniola
-Titlu universitar
-Experienta de 2-3 ani in contabilitate.
-Experienta in intocmirea declaratiilor fiscale.
-Experienta in contractarea fortei de munca si in procedurile relative salarizarii si asigurarilor sociale.
-Experienta in utilizarea unui program de afaceri integrat.
-Cunostinte avansate de operare in Excel.
-Detinerea unui atestat CECCAR şi atestat de Consultant Fiscal reprezinta un avantaj.
-Dispus să călătorească în Spania.

Grupul J. Carrión, este un furnizor international de Solutii de transport integrale, cu scopul de a facilita profesionistilor din sector toate resursele relationate cu transportul de marfa, logística, depozitare, aprovizionare si intretinerea autovehiculelor industriale. Pentru sucursala sa din România este nevoie de un contabil cu experienta demonstrabila.