Contabil

Hrisch Porozzel

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansuri de trezorerie in lei si in valuta;
• Incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli;
• Operarea zilnica a facturilor de furnizori ,precum si a platilor catre acestia;
• Operarea zilnica a facturilor emise, precum si a incasarilor acestora;
• Operarea corecta a documentelor de gestiune;
• Intocmirea statelor de plata si plata salariilor;
• Coordonarea activitatii departamentului de contabilitate, a echipei din subordine;
• Furnizarea de informatii/date necesare intocmirii declaratiilor fiscale si rapoartelor specifice Grupului si conlucrarea cu directorul economic la intocmirea acestora;
• Alte rapoarte solicitate la cererea Grupului.

CERINTE

• Studii superioare finalizate în domeniul economic;
• Minim 2-3 ani experienta in contabilitate a-z;
• Cunoştinţe bune de legislaţie contabilă şi fiscala;
• Abilitati de comunicare si colaborare in cadrul unei echipe;
• Limba engleza: scris si vorbit la nivel avansat;
• Cunoştinţe operare MsOffice (Word, Excel)
• Abilităţi reale de organizare a task-urilor proprii, capacitate de analiză si viteză de reactie;
• Dorinta de a evolua din punct de vedere profesional si implicarea in activitatea zilnica.

BENEFICII OFERITE

Locatia jobului: Rascruci. Se asigura transportul cu masina companiei, pe care o va primi persoana angajata.

Orar munca: 8-16.00

Clientul nostru, Hrisch Porozzel, membra a grupului austriac Herz Armaturen, este producator de polistiren expandat pentru termoizolatii, fiind prezent pe piata romaneasca din anul 2006. Una dintre fabricile grupului este locata in Rascruci.