Contabil

MDA Global Audit

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar sii situatia fluxului de numerar
- Intocmeste si depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Calculeaza salarii
- Realizeaza situatii financiare
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii, etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 3 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate WinMentor, Microsoft Dynamics AX
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare economice specializarea contabilitate
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

Experienta de peste 10 ani in domeniul financiar-contabil, succes datorat unei echipe de profesionisti cu competente superioare in servicii de audit financiar, contabilitate, consultanta fiscala, precum si servicii de evaluare active.