Consultant Vanzari

HINK HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului

Prezintă şi promovează în mod direct clienţilor companiei oferte de servicii
Formează, administrează şi dezvoltă portofoliul de clienţi al companiei identificând noi clienţi şi menţinând relaţia cu clienţii în timpul vânzării şi post-vânzare a proprietăţilor aflate în portofoliu
Gestionează baza de date cu clienţi existenţi şi identifică clienţi potenţiali;
Realizează rapoarte de activitate
Foloseşte previziunile şi planificarea strategică, pentru a asigura vânzarea şi productivitatea serviciilor, analizând dezvoltarea afacerii şi monitorizând tendinţele pieţei
Analizează studii de piaţă şi interpretează rezultatele acestora
Urmăreşte atingerea obiectivelor lunare din punct de vedere cantitativ şi calitativ

CERINTE

Studii superioare (finalizate sau în curs de finalizare)
Motivaţie în dezvoltarea unei cariere în domeniu
Experienţă în vânzări (constituie un avantaj)
Persoană deschisă, agreabilă, prezenţă business
Dinamism, orientarea către client, proactivitate şi flexibilitate
Orientare spre rezultate şi orientare către client
Abilităţi de comunicare dezvoltate
Cunoaşterea unei limbi străine (constituie un avantaj)
Cunoştinţe de operare pe calculator: sistemul operativ Windows,Pachetul Office
Foarte bune cunoştinţe de limba engleză sau franceză (constituie avantaj)
Detinerea permisului de conducere - categoria B ( constituie avantaj)

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra într-o companie de prestigiu
Carieră pe termen lung: posibilitatea de dezvoltare profesională şi promovare în cadrul firmei
Posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr şi ambiţios
Pachet salarial motivant
Telefon mobil, laptop Training şi cursuri de specialitate gratuite
Mediu de lucru profesionist

HINK este o companie de consultanţă în resurse umane înfiinţată în Cluj-Napoca ce îşi desfăşoară activitatea în următoarele arii de expertiză: recrutare şi selecţie profesională, administrare de personal şi procese, formare şi dezvoltare profesională, evaluare de performanţe şi consultanta on-site.

Ne mandrim cu o echipa de Psihologi organizationali – atestati cu drept de libera practica in Psihologia Muncii si Organizationala cu experienta in Recrutare si Selectie, Traing si Formare, Evaluare de performante si Consultanta. Din experienta academica si cea profesionala am dobandit o gama larga de competente cu aplicabilitate in domenile Psihologiei si Managementului Resurselor Umane.

Având în vedere că în organizaţii schimbarea este singura constantă (Heraclit) şi este o experienţă de învăţare ne propunem ca prin serviciile pe care le livrăm să ne putem adapta atât noi ca şi companie cât şi colaboratorii/clienţii noştri oricărei situaţii, condiţii şi oricărui context nou.