Consultant de turism

Agentia de turism Europatur

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea solicitarilor clientilor
Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice
Intocmirea ofertelor turistice
Vanzarea produselor turistice
Rezervarea si emiterea biletelor de avion
Oferirea si vanzarea asigurarilor storno si medicale
Intocmirea documentelor fiscale,contractului de prestare servicii turistice si a documentelor de calatorie
Pastrarea legaturii cu clientii

CERINTE

Experienta minim 1 an pe o pozitie similara
Studii superioare finalizate;avantaj: studiile de specialitate
Cunoasterea sistemelor de rezervari specifice
Cunostinte bune de geografie
Limba Engleza-nivel intermediar
Avantaj: Limba germana
Orientare catre client
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare
Capacitate de analiza si planificare

BENEFICII OFERITE

Training dupa angajare
Cursuri de calificare, perfectionare
Participare la Infotrip-uri
Salariul negociabil

EuropaTur ofera vacante / concedii pe litoral sau la munte / balneo, in Romania / strainatate, oferte speciale de Revelion, Craciun, Paste, schi, in pensiuni / hoteluri, precum si bilete de avion.