consilier vanzari Cluj / Brasov / Bucuresti / Baia Mare

IMOCREDIT IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Atributii:
- Identificarea, contactarea si atragerea de noi clienti;
- Crearea, eficientizarea, mentinerea si administrarea relatiei cu reteaua de clienti, brokeri de credite sau alti colaboratori;
- Prezentarea de propuneri in ceea ce priveste lansarea de produse si servicii noi, adaptate necesitatilor reale ale clientilor;
- Promovarea imaginii si vanzarea produselor / serviciilor Grupului Financiar IMOFINANCE si ale societatilor membre;
- Intocmirea de dosare de credit ale solicitantilor, cu toate componentele cerute de normele de creditare existente la nivelul societatii;
- Intocmirea rapoartelor de vanzari;

CERINTE

Cerinte specifice:
- Studii superioare;
- Experienta in domeniu financiar bancar sau de asigurari (constituie un avantaj);
- Cunostinte minime de prezentare si negociere;
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ;
- Cunostinte temeinice in vanzari si marketing: tehnici de vanzare, segmentare a pietei, pozitionare etc;
- Cunostinte bune de operare PC (pachetul Microsoft Office si retele sociale);

BENEFICII OFERITE

Beneficii: pachet salarial motivant, tichete de masa, telefon mobil.

Nota: Specificati locatia pentru care se aplica!

Grupul Financiar IMOFINANCE promoveaza concepte moderne de business, marcate de profesionalism si corectitudine, care reprezinta premise de configurare a unor relatii perene cu clientii si partenerii sai.