CONSILIER JURIDIC Locaţia : Cluj-Napoca

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asistă o companie specializată în producerea de materiale de construcții în realizarea procesului de selecție pentru poziția de:

CONSILIER JURIDIC

Atribuții:

- Reprezentarea unei companii la nivel național sub toate aspectele legale: coordonarea departamentului juridic, asistență juridică, consultanță și reprezentare;
- Asistența și reprezentare în domeniile de drept comercial, civil, societar, bancar, insolvență, mediului, asigurărilor, muncii, operațiuni de carte funciară, litigii (la toate nivelele), executare silită, asistare și reprezentare în relația cu autoritățile, instituții de stat și instituții de credit, negocieri juridice și încheieri de contracte și tranzacții;
- Asistarea și reprezentarea companiei în dosare de insolvență, civile, penale și de executare silită,recuperarea de debite cu impact semnificativ;
- Asistarea legală a companiei pe aspecte de dreptul muncii, concedieri colective,negocieri sindicale și contract colectiv de muncă;
- Asistența în operațiuni complexe pe piața de capital și Registrul Comerțului, reducere și majorare de capital social, tranzacții, conversii de datorie, modificări privind
administrarea companiei;
- Asistare juridică pe tranzacții imobilare de valoare mare și pe investiții;
- Asistare în negocierea și încheierea de contracte internaționale;
- Coordonarea activității Consiliului de Administrație pe partea de legal;
- Asistența în organizarea și desfășurarea Adunărilor Generale ale Acționarilor;
- Acodarea de consultanță juridică în tranzacții cu active mobile/imobiliare,închirieri/vânzări spații industriale;
- Asistarea societății pe partea de finanțare/refinanțare a creditelor;
- Cercetarea legilor, deciziilor judecătorești, documete, avize, briefuri sau alte informații legate de cazurile din instanță;
- Întocmirea dosarelor, memoriilor juridice sau declarații a unor probleme apărute în cazuri, inclusiv sugestii sau recomandări adecvate.

CERINTE

Cerințe:

- Studii universitare de specialitate;
- Experienţă minim 3 ani pe o poziţie similară;
- Cunoştinţe limba engleză – nivel avansat;
- Orientare spre rezultate;
- Spirit analitic și business awarness;
- Cunoștințe avansate de PC.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesante sunt invitate sa ne transmita CV-ul pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.