Consilier juridic colectare - recuperare debite - CLUJ

IMOCREDIT IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
-Analiza dosare credite neperformante
-Urmarire proceduri de executare silita
-Urmarire proceduri de insolventa
-Elaborare strategii juridice si comerciale
-Desfasurare actiuni de recuperare amiabila
-Negociere conditii de plata
-Redactare proiecte de contracte si/sau alte documente legale referitoare la activitatea IFN-ului;
-Consultanta asupra contractelor si afacerilor incheiate de IFN, la cererea managerilor si/sau sefului direct;

CERINTE

-Studii superioare juridice;
-Experienta de reprezentare in fata instantelor de judecata
-De preferat cu experienta in colectare-recuperare debite
-Persoana organizata, calma, bun coechipier, ferma, cu execelente abilitati de negociere si constructie de
strategii
-Experienta de minim 2 ani in drept comercial (de preferinta drept bancar);
-Abilitati de analiza
-Permis de conducere cat. B
-Utilizator al unei limbi de circulatie internationala, de preferinta: engleza, germana, italiana, franceza

BENEFICII OFERITE

Conditiile contractuale vor fi discutate in cadrul interviului
Aplicatiile vor fi tratate confidential.
Numai candidatii care intrunesc conditiile de selectie vor fi contactati.
Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV la urmatoarea adresa de email: office@imogrup.ro.

Grupul Financiar IMOFINANCE promoveaza concepte moderne de business, marcate de profesionalism si corectitudine, care reprezinta premise de configurare a unor relatii perene cu clientii si partenerii sai.