Consilier Juridic

SC Carrion Expedition SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Carrión Expedition dorește să angajeze pentru sediul său din Cluj-Napoca un Consilier Juridic.

Responsabilități:
- Redactarea și verificarea contractelor comerciale, de muncă etc.
- Supervizarea activităților din sfera dreptului muncii (crearea și modificarea contractelor de muncă, desfacerilor de contract de muncă, aplicarea contractelor colective de muncă, salarizare etc.).
- Realizarea demersurilor și a formalităților necesare pentru gestionarea proceselor juridice pe lângă instituții și autorități publice.
- Să dea curs și să gestioneze solicitările și inspecțiile instituțiilor publice, incidentele, amenzile etc.
- Menținerea comunicării și coordonarea cu consilierii juridici externi.
- Participarea la sarcinile administrative din domeniul muncii.

CERINTE

- Studii universitare de Drept.
- Experiență de cel puțin doi ani ca și jurist al unei firme.
- Cunoștințe vaste de legislația muncii și comercială.
- Bună cunoaștere a limbii engleze și a limbii spaniole.
- Persoană proactivă, cu bune abilități de comunicare și un nivel ridicat de discreție.

BENEFICII OFERITE

Se oferă:
- Angajare stabilă într-o firmă în continuă creștere.
- Angajarea de către firmă cu normă întreagă.

Carrion Expedition este una dintre marile firme specializate în transportul frigorific al produselor horticole.
Funcționând atât ca trasportator, cât și ca agenție de transport, Carrion Expedition își bazează activitatea pe soliditatea organizării sale și pe profesionalismul, exigența și experiența echipei sale.
Compania noastră administrează mai mult de 1.000 de mijloace de transport, proprii și ale colaboratorilor, cu care se realizează transportul regulat de mărfuri la nivel național și în toată Europa.
Flota noastră de vehicule are o vechime medie de doi ani, mijloacele de transport fiind echipate cu cele mai noi și mai robuste sisteme de comunicații, localizare și mesagerie, telemetrie de refrigerare a semiremorcilor, termografe omologate și sisteme de dezinfecție, cu scopul de a le oferi clienților noștri servicii la cele mai ridicate standarde.