Specialist Marketing

SSIF BROKER

Job expirat

RESPONSABILITATI

*Promoveaza imaginea companiei
*Elaboreaza actiunile de marketing ale companiei, asigura implementarea acestora si urmareste rezultatele obtinute in urma acestora (concept, implementare, analiza, raportare periodica, prezentare)
*Concepe si coordoneaza proiectele de comunicare pentru produsele din portofoliu
*Monitorizeaza performantele obtinute in urma implementarii proiectelor dezvoltate, gradul de atingere a obiectivelor si face propuneri de optimizare a acestora
*Mentine o vizibilitate ridicata a produselor firmei
*Dezvolta politici de fidelizare a clientilor
*Stabileste punctele de masurare, indicatorii de performanta pentru proiectele si sarcinile in coordonare, analizeaza eficienta canalelor, instrumentelor de marketing utilizate
*Analizeaza piata - concurenta, tendintele din piata, preturile

CERINTE

*Studii superioare si experienta minim 1 an in marketing/comunicare (experienta in piata bursiera reprezinta un plus)
*Experienta in elaborarea strategiilor si actiunilor de marketing
*Cunoscator al mediului online (Social Media, Google Adwords, Google Analytics, E-mail Marketing, etc.) si offline
*Deschidere catre permanenta informare cu privire la instrumentele recent aparute in vederea optimizarii SEO (Search Engine Optimization), SEM (Search Engine Marketing), Social Media precum si catre alte unelte de promovare
*Pasiune pentru marketing, perseverenta si atentie la detaliii, initiativa si orientare catre rezultate
*Capacitatea de a lua decizii in timp scurt
*Spirit de initiativa, gestionarea unor activitati/ proiecte intr-un mod independent dar si in echipa
*Capacitatea de prioritizare
*Bune abilitati de comunicare verbala si in scris
*Echilibru emotional si capacitate de gestionare optima a timpului
*Cunostinte solide de limba engleza scris si vorbit

BENEFICII OFERITE

Se negociaza in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

Societate de Servicii si Investitii Financiare