Buyer

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Titularul postului are misiunea de a-si organiza si conduce activitatile specifice in cadrul departamentului de achizitii, in scopul realizarii indicatorilor de performanta stabiliti (atingerea obiectivului de cifra de vanzare si profitabilitate anuala stabilite pe categoriile de produse pe care le gestioneaza, etc.).

CERINTE

Adecco Permanent Placement Timisoara recruteaza pentu clientul sau, una dintre cele mai mari companii de retail din Romania, Buyer.
Candidatul ideal
Studii:
Studii Superioare
Experienta:
Minimum 1 an în domeniu

Cunostinte profesionale:
Cunostinte avansate PC: MS Office (Word, Excel), MS Outlook;

Abilitati manageriale:
Abilitati de negociere si comunicare
Orientat catre indeplinirea obiectivelor
Capacitatea de a gestiona prioritatile

Calitati personale:
Persoana organizata, riguroasa, analitica, dinamica, flexibila
Abilitati de team leader

Cerinte specifice postului
Experienta relevanta in retail sau vanzari, cunoasterea concurentei, indentificarea punctelor tari si slabe ale categoriei pe care o gestioneaza si modul de exploatare/ remediere a acestora;
Capacitatea de a lucra cu proceduri, de a intelege si implementa procedurile societatii, constituind exemplu personal de cunoastere si respectare in totalitate a procedurilor, regulamentelor existente;
Capacitatea de a comunica eficient pe verticala si orizontala in cadrul structurii organizatorice a societatii, atat oral cat si in forma scrisa (rapoarte, e-mail, etc.);
Abilitatea de a conduce si motiva oameni, sa realizeze obiectivele de performanta stabilite;
Bune abilitati de lucru cu rapoarte si cifre, intelege importanta raportarilor exacte si la timp, stie sa citeasca si sa interpreteze aceste rapoarte;
Bune abilitati de operare PC
Disponibilitatea la program de lucru prelungit;
Disponibilitatea la deplasari in interes de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro