Business Sales Representative Telecom

B2B TELEKOM SOLUTIONS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospecteaza permanent piata in vederea identificarii de noi clienti din mediul business
- identifica potentiali clienti aflati la competitie
- prezinta si promoveaza serviciile integrate de comunicatii oferite de TELEKOM ROMANIA
- negocieaza si incheie contracte de furnizare servicii oferite de TELEKOM ROMANIA cu clienti business
- mentinere relatia cu clientii din portofoliul propriu si furnizeaza catre acesti clienti suportul post-vanzare
- intocmeste zilnic rapoartele de vanzari si le trimite catre superiorul ierarhic
- da dovada de o buna cunostere a produselor si a serviciilor concurentei

CERINTE

Educatie
Studii medii/superioare finalizate.
Cunoasterea limbii engleze.
Absolvirea unor cursuri de vanzari constituie un avantaj.
Experienta
De dorit experienta in vanzari directe de minim un an (nu este un criteriu eliminatoriu).
Experienta in vanzarea produselor si serviciilor de telecomunicatii constituie un avantaj.
Cunostinte PC
Cunostinte medii calculator (Internet, MS Office);
Competente / Abilitati
Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala si de negociere
Orientat spre performanta, avand capacitatea de a lucra autonom, dar si in cadrul unei echipe
Buna capacitate de planificare si organizare
Proactivitate si orientare catre client
Initiativa si usurinta in interactiunea cu persoane noi
Capacitatea de a depasi usor insuccesele
Constiinciozitate, responsabilitate si dinamism
Capacitatea de a solutiona rapid problemele

BENEFICII OFERITE

- Angajare cu contract de munca
- Pachet salarial avantajos: salariu fix + comision nelimitat in functie de realizari
- Sistem de bonusare atractiv pentru extraperformanta
- Bonuri de masa in functie de rezultate si vechime
- Un mediu de lucru profesionist si competitiv alaturi de o echipa tanara si performanta.
- Posibilitatea unei cariere in Vanzari. Un plan de cariera personalizat.
- Posibilitati de dezvoltare profesionala prin training-uri interne si externe

Sprijin logistic aferent desfasurarii activitatii: masina de serviciu, laptop, telefon.

Partener TELEKOM ROMANIA in vanzari directe pe segmentul business. O echipa tanara, dinamica, condusa de oameni cu o vasta experienta in vanzari si telecom.