ASISTENT VANZARI

ALTEX Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati:
- Promoveaza si vinde produsele din magazin
- Consiliaza clientii in alegerea produselor
- Asimileaza rapid informatiile despre produsele comercializate

CERINTE

-Minim studii medii (diploma de bacalaureat)
-Bune abilitati de comunicare
-Orientare catre client
-Cunostinte operare PC
-Varsta minima: 21 ani (pentru a putea avea calitatea de gestionar intr-o gestiune complexa)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Cursuri de pregatire profesionala
- Posibilitati de promovare in cadrul companiei
- Mediu de lucru placut

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua sa de peste 60 magazine Altex si 18 magazine Media Galaxy.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu magazine in Bucuresti, Brasov, Cluj, Constanta, Focsani, Iasi, Satu Mare, Sibiu, Timisoara si Tagu Mures. Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Credex si Complet Electro Serv.