Asistent marketing și comunicare ONG CIDO

CIDO

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Elaborează conținutul materialelor de promovare, publicitate și informare pentru CIDO (mape de prezentare, broșuri, pliante, rapoarte anuale);
2.Participa la elaborarea strategiei de comunicare si marketing a CIDO;
3.Participa la organizarea evenimentelor CIDO;
4.Actualizează conţinutul site-lui;

CERINTE

1. Disponibilitate de timp si dorinta reala de a-l folosi pentru a invata, pentru a dobandi noi cunostințe si pentru a dezvolta noi abilitati si competente, dar si pentru a aduce o contributie reala, vizibila, pentru beneficiarii organizatiei;;
2.Cunostinte de Corel Draw / Photo Shop;
3.Cunostinte legate de sistemul asociativ/promovare sociala;
4.Cunostinte de marketing/PR.
5.Organizarea de activitati de informare/workshop-uri/evenimente de educatie non-formala pentru promovarea CIDO, a serviciilor, a voluntariatului in general;
Pentru mai multe detalii, te invitam sa accesezi: http://www.cido-org.ro

BENEFICII OFERITE

1.Contract de voluntariat;
2.Activarea intr-o echipa tanara, dinamica;
3.Dobandirea de experienta si dezvoltarea profesionala;
4.Oportunitatea de a va pune in practica cunostintele dobandite in cadrul facultatii;
5.Obtinerea de recomandari din partea echipei.

CIDO reprezintã o structurã-cadru creatã în cadrul unei initiative din Universitatea Tehnicã din Cluj-Napoca, pentru a sprijini initiative si activitãti de initiere si dezvoltare organizationalã a studentilor la nivel licentã, master si doctorat, prin stimularea si sustinerea proceselor specifice formãrii, dezvoltãrii, adresate deopotrivã afacerilor, organizatiilor, personalului cât si managerilor/conducãtorilor acestora.