Asistent Manager cu cunostinte de Contabilitate-Cluj Napoca

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-inregistreaza documentele , corespondenta si asigura distribuirea si arhivarea acestora;

- stabilirea , planificarea intalnirilor si programarea clientilor; mentinerea relatiilor cu clientii si furnizorii companiei

-gestionarea documentelor privind clientii si furnizorii

- redacteaza si expediaza corespondenta interna si externa

- redacteaza corespondenta de afaceri (e-mail) necesara desfasurarii activitatii zilnice

-inregistrarea, scanarea, indosarierea, arhivarea diverselor contracte si documente ale companiei.

- supravegheaza fluxul de informatii din corespondenta telefonica si electronica si informeaza directorul si colegii cu problemele aparute;

-redactarea de documente, rapoarte, informari si comunicari generale;

- realizeaza activitatile administrative si de protocol;

- ofera suport in diferite sarcini administrative

-asista directorul general in desfasurarea activitatilor si in proiectele pe care acesta le deruleaza;

-cunostinte de contabilitate primara(facturare,evidenta contabila,evidenta clienti,furnizori) si logistica ;

- elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management

CERINTE

-Studii superioare prezinta un avantaj ,

-limba engleza nivel avansat ( scris, vorbit )

-cunosterea pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express,navigare internet) , cunostinte solide de WinMentor

-bune abilitati de comunicare scrisa si verbala,

-bun organizator, reprezinta un avantaj experienta pe un post similar.

-postul se adreseaza perosanelor cu atitudini pozitive si care trateaza cu seriozitate sarcinile zilnice.

- capacitate de a rezolva situatii neprevazute

- capacitate de analiza, sinteza si stabilire a prioritatilor;

- capacitate de a respecta termene limita

- disponibilitate pentru program prelungit

- punctualite, promptitudine, bun simt, amabilitate

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu