Asistent Manager/contabilitate primara

DENNVER COMIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dennver angajează un asistent manager cu responsabilități de contabilitate primară, la magazinul din Florești.

Responsabilități:
-contabilitate primară conform legilor în vigoare (întocmire și completare documente primare: NIR-uri, registru de casa, jurnale etc);
-Întocmește și actualizează baza de date (clienți, contracte, comenzi, produse etc.);
-Urmărește derularea contractelor cu clienții/furnizorii;
-Întocmește diverse informații pentru clienți/parteneri cu privire la modificări de preț, politică comercială etc.;
-Acordă asistență din punct de vedere tehnic și comercial clienților și potențialilor clienți;
-Urmărește situația soldurilor, plăților;
-Introduce marfa în stoc pe baza documentelor de intrare; verifică facturile de marfă sub aspectul corectitudinii și completitudinii lor;
-Urmărește și facturează comenzile primite pe mail/fax/telefonic (Cluj, distribuție);

CERINTE

– Abilități foarte bune de operare pe calculator (pachetul MsOffice nivel avansat) și cunoștințe solide WinMentor;
– Persoana flexibilă, ușor adaptabilă în situații noi;
– Atitudine pozitivă și proactivă;
– Meticulozitate;
– Abilități foarte bune de organizare și prioritizare;
– Cunoașterea produselor folosite în sfera generală de lucrări/finisaje interioare/exterioare reprezintă un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant : salariu fix, bonuri de masă, asigurare individuală de sănătate, acces gratuit la sala de sport.

Compania Dennver Comimpex comercializeaza o gama larga de materiale de constructii, obiecte sanitare, faianta si gresie, instalatii sanitare si termice, vopsele, lacuri, adezivi, instalatii electrice, feronerie, unelte si scule.