Asistent Juridic / Legal Assistant

SC Carrion Expedition SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Carrion Expedition dorește să angajeze pentru sediul său din Cluj-Napoca un asistent juridic.

Responsabilități:
- Redactarea și supervizarea contractelor comerciale, de muncă etc.
- Menținerea contactului și coordonarea cu consilierii juridici externi.
- Gestionarea solicitărilor venite de la instituții publice, a incidentelor, a amenzilor, a inspecțiilor etc.
- Participarea la sarcinile administrative zilnice din firmă.

CERINTE

- Experiență minimă de 2 ani într-o funcție cu atribuții similare celor din postul pentru care candidează.
- Studii universitare în Drept.
- Cunoștințe vaste de legislația comercială și a muncii.
- Nivel avansat de limba engleză.
- Disponibilitate de angajare imediată.
- Persoană proactivă, cu bune abilități de comunicare și nivel ridicat de discreție.

BENEFICII OFERITE

Se oferă:
- Contract de muncă stabil într-o firmă în expansiune.
- Contract cu normă întreagă.

Compania de transport Carrion Expedition este unul dintre marii specialişti în transportul frigorific de produse horticole. Funcţionând atât ca transportator cât şi ca agenţie de transport, bazează activitatea sa pe soliditatea organizaţiei, profesionalitate, exigenţă şi experienţa echipei.
Compania nostră administrează 1000 de vehicule de transport, proprii şi a colaboratorilor, cu care se efectuază transporturi naţionale şi în restul Europei, în mod regulat.
Toate vehiculele nostre au mai puţin de doi ani de vechime şi sunt echipate cu cele mai bune sisteme de comunicaţii, localizare, mesagerie, telemetrie de refrigerare la remorci, termografe omologate şi sisteme de dezinfecţie, cu obiectivul de a asigura cel mai înalt serviciu pentru clienţii noştri.