Asistent Farmacie - Cluj

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Abordeaza clientul conform procedurilor de comunicare cu clientul
• Manifesta un comportament civilizat si demn in relatiile cu pacientii sau colegii
• Isi aduce contributia pentru fidelizarea clientilor prin atitudinea politicoasa si amabilitatea fata de client si rezolvarea problemelor acestuia, prin oferirea de solutii alternative, in limitele prevederilor legale
• Participa activ la campaniile organizate de catre companie, conform instructiunilor fiecarei campanii
• Asigura eliberarea medicamentelor OTC contra cost si impreuna cu farmacistul eliberarea retetelor compensate
• Elibereaza medicamente pentru care este necesara reteta medicala numai pe baza acestei retete
• Isi asuma gestiunea colectiva a tuturor bunurilor din farmacie (inclusiv incasari) impreuna cu personalul din farmacie
• Pastreza si raspunde de incasarile efectuate in timpul activitatii desfasurate
• Preia si preda gestiunea de la/ catre colegul care ii schimba tura, la inceperea/ incheierea fiecarei ture, pe baza monetarului intocmit si a unui proces verbal
• Respecta procedurile de eliberare a retetelor, a retelor compensate, gratuite, procedurile de receptie si neconforme, procedurile privind produsele expirate si expirabile, procedurile IT, procedurile de derulare a promotiilor
• Are obligativitatea eliberarii bonului fiscal catre pacient/client
• Are obligatia de a informa corect pacientul asupra tuturor aspectelor legate de medicament, mod de administrare, doze, reactii adverse.

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentu una dintre marile retele de farmacii din Romania un Asistent Farmacist.
Candidatul ideal:
• Absolvent al Scolii postliceale - specializarea asistent farmacie
• Autorizatie de libera practica, avizata anual
• Experienta minim 1 an in farmacie de circuit deschis
• Abilitati excelente de comunicare si relationare interpesonala, atitudine proactiva
• Persoana deschisa, orientata spre client si atenta la detalii
• Persoana empatica, responsabila si implicata
• Cunostinte de operare PC.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro