Asistent de proiect (Asistent manager)

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistentul de proiect va sprijini managerul de proiect in monitorizarea si supervizarea activitatilor proiectului "Educatia de calitate este pentru toti!", implementat de catre FRCCF

Atributii:
1. Monitorizează activităţile şi rezultatele raportate la obiective
- centralizează rapoartele de activitate ale coordonatorilor de centre şi a echipei de management
- organizează întâlnirile de schimb de bune practici în centre, supervizare
- arhivează documente
- înregistrează solicitări, documente
2. Sintetizează resursele necesare centrelor comunitare
- comunică cu coordonatorii de centre privind necesarul de materiale
- comunică cu colaboratorii/experţii pentru selecţia, serviciile asigurate beneficiarilor, aplicarea chestionarelor pentru perfecţionarea profesională realizată în parteneriat cu UBB si primarii
- comunică cu furnizorii de materiale, dotări etc.
- comunică documentele necesare furnizorilor
3. Sintetizează activităţile din centrele comunitare
- se asigură de primirea rapoartelor de activitate, informaţiilor privind beneficiarii, activităţile şi rezultatele obţinute în centrele comunitare;
- redactează procesele verbale ale întâlnirilor de schimb de experienţă, de supervizare din centrele comunitare

CERINTE

1. Studii superioare in domeniul socio-uman, avantaj Asistenta Sociala
2. Specializare si experienta in domeniul protectiei copilului, servicii sociale
3. Experienta anterioara in proiecte sociale/ in functia de asistent manager (asistent de proiect) este un avantaj
3. Limba engleza
4. Atitudine proactiva, flexibilitate, capacitate de monitorizare, supervizare, atentie la detalii, capacitate de sinteza
5. Disponibilitate pentru calatorii

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitate de dezvoltare profesionala
2. Posibilitatea de a sprijini copiii defavorizati si familiile acestora

Cv-urile si scrisorile de intentie pe adresa de email adela@frccf.org.ro sau la sediul FRCCF, str. R. Descartes nr 6 pana la data de 20 iulie 2014

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 16 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.