Area Business Developer-NORDEXIM COFFEE SERVICES

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-reprezinta cu profesionalism, corectitudine si devotament Compania, avand sarcina explicita de a promova oferta de servicii catre clientii de tip working places, public places si retail
-negociaza in numele Companiei pretul si conditiile de vanzareale serviciilor oferite, in conformitate cu strategia de vanzare
-dezvolta continuu portofoliul de clienti ai Companiei
-observa, studiaza si cerceteaza piata serviciilor oferite , detecteaza noi oportunitati de vanzare
-contacteaza potential noi clienti prin telefon, e-mail sau personal, pentru a le prezenta oferta si a stabili un contract de vanzare-cumparare
-mentine legatura cu clientii vechi ai Companiei
-reprezinta Compania pe piata si se preocupa de imbunatatirea imaginii acesteia
-se prezinta ca o persoana experta in domeniu, oferind informatii tehnice si identificand nevoile reale ale potentialilor clienti
-raporteaza catre directorul de filiala

CERINTE

NIVEL STUDII: studii superioare (diploma licenta)
CUNOSTINTE SPECIFICE /CALIFICARI :
- tehnici de negociere;
- tehnici de vanzari;
- tehnici de comunicare
EXPERIENTA IN DOMENIU( PROFESIONALA ) : experienta 2 ani in domeniul vanzarilor consultative/FMCG
COMPETENTA COMPORTAMENTALA:
Comportamentele:
- inteligenta emotionala, asculta activ, proactiv, responsabil, profesionist
- performant, eficient,
- flexibil la schimbare, deschis la nou, asertiv, dinamic, implicat
- entuziast, energic, cinstit, constructiv, deschis
- corect, respectuos
- ambitios in atingerea obiectivelor, dispus la sacrificii
Atitudini:
- orientare catre client
- orientare catre rezultat
- cooperare, spirit de echipa
- deschidere catre initiativa, initiativa personala
- orientare catre excelenta
ABILITATI PC: cunostinte operare PC – Ms. Office
ALTE CONDITII CERUTE DE POST:
Abilitati:
- abilitati de comunicare si relationare umana
- abilitati de lucru in echipa
- cunostinte limba engleza
- carnet de conducere cat. B si experienta relevanta in conducerea autovehiculului
- domiciliul in orasele mentionate.

BENEFICII OFERITE

-salariu de baza motivant
-bonus proportional cu gradul de indeplinire a obiectivelor
-autoturism de serviciu
-telefon

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.