Animator socio-educativ

Fundatia Romana pentru Copii, Comunitate si Familie

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Desfăşoară activităţi recreative, de socializare, valorificare a aptitudinilor, sportive, cu adolescenţii
Scopul activităţilor este de motivare pentru implementarea programelor de intervenţie, formarea deprinderilor de viaţă independentă.

CERINTE

- Pregătire în domeniul socio-uman, de preferinta arta dramatica
- Cursuri de specializare -animaţie
- Experienţă în activităţi de animaţie
- Abilităţi de relaţionare
- Toleranţă, autonomie individuală, responsabilitate socială, respectarea şi promovarea drepturilor copilului

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru plăcut
- Standarde profesionale înalte
- Posibilitate de dezvoltare profesională
- Venit brut de 700 lei

Misiunea Fundatiei Române pentru Copii, Comunitate si Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili si marginalizati, pentru ca acestia sa creasca într-un mediu familial protector, sa beneficieze de educatie si de serviciile medicale de care au nevoie.

De zece ani, FRCCF deruleaza proiecte în Transilvania si este una dintre cele mai mari si stabile organizatii neguvernamentale românesti din domeniul protectiei copilului. În prezent, programele sale cuprind judetele Alba, Cluj, Bihor si Satu Mare. Sprijinul este acordat prin programul de dezvoltare comunitara urbana si rurala, in cadrul centrelor de zi.