Angajez Bucatar / Bucatareasa

BUENAVISTA RESTAURANT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare
- monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire
- participa cu supervizare la determinarea necesarului de materii prime de comandat
- preia comenzile de la clienti si asigura servirea acestora;
- debaraseaza si asigura curatenia bucatariei;
- asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.
- raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora;
- pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii;
- respectarea normelor de igiena si securitate a muncii;
- utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei.

CERINTE

- rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica;
- imaginatie culinara, ordonat si disciplinat;
- capabilitatea sa pregateasca produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului;
- atitudine orientata catre client
- politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila;
- rezistenta la stres;
- atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii;

BENEFICII OFERITE

- program de luni - vineri 07:00 - 16:00
- masa inclusa

DESCRIEREA FIRMEI

Restaurant