angajare inginer structuri CCIA

SC PROGIS CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

PROGIS CONSULTING SRL, cu obiect de activitate proiectarea generala de constructii si urbanism, cauta inginer proiectant, absolvent CCIA, dinamic si entuziast, pentru a contribui la diferitele etape din cadrul proiectelor. Se solicita abilitati de proiectare, simt tehnic dezvoltat si vederea in ansamblu a proiectului.
Daca sunteti pasionati de inginerie si tehnologie (pentru ca noi suntem), daca sunteti organizati si responsabili (pentru ca noi suntem) si daca aveti o stapanire avansata a programului AutoCad, Microsoft Office, si Axis la nivel mediu precum si a normativelor de proiectare, va asteptam in colectivul nostru . Este o ocazie unica si interesanta de a va alatura unei echipe tinere si de a lucra la o varietate de proiecte pe tot cuprinsul tarii.

Responsabilitati:
Elaborarea documentatiilor tehnice in diverse faze de proiectare
Realizarea modelelor de calcul 2D si 3D in Axis pentru efectuarea calculului structural (dimensionare si armare)
Elaborarea proiectului tehnic si a detaliilor de executie
Corelarea proiectului cu celelalte specialitati - arhitectura si instalatii
Respectarea termenelor de predare
Urmarirea desfasurarii lucrarilor pe santier

CERINTE

Aptitudini:
Capacitate de coordonare si comunicare eficienta in cadrul echipei de proiect si in relatia cu beneficiarul
Responsabilitate
Interes, implicare, rigurozitate si dedicare

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
Atmosfera placuta de lucru.
Indrumare si coordonare permanenta.
Implicarea in proiectare de la faza de concept pana la urmarirea executiei.
Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala continua intr-un mediu tanar si dinamic.

Oferta de lucru:
Angajare full-time
Salariu atractiv

Firma privata cu experienta de peste 10 de ani in proiectarea de constructii civile, industriale si agricole. Experienta vasta, colectiv complex, proiecte in domenii variate.