Angajam Manager Proiect cu experienta de minimum 2- 3 ani

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

-initierea, planificare, monitorizare, controlul si finalizarea proiectelor conform cerintelor beneficiarilor

-realizeaza si coordoneaza activitatile de comunicare cu clientii, pe baza politicii generale de piata formulate de catre Directorul General

-urmareste îndeplinirea programelor de livrari trimise la clienti, ia masuri pentru respectarea acestora, solicita amanari sau devansari ale livrarilor, transmitand clientului motivatiile pentru acestea

-tine evidenta documentatiei insotitoare a produselor venite de la client, sesizeaza pe acesta privind lipsa unor documentatii insotitoare si distribuie documentatiile insotitoare imediat dupa primire la Managerul de Productie si la Managerul de Calitate

-primeste eventualele reclamatii de la client si le comunica Managerului de Calitate pentru tratare si rezolvare

-solicita clientului completarea la timp, inainte de inceperea fabricatiei, a eventualelor lipsuri din documentatia insotitoare a produselor intrate in firma

- avizeaza introducerea in fabricatie a unui produs in momentul in care sunt disponibile toate documentatiile insotitoare necesare insotitoare necesare

-sa se asigure ca documentele proiectului isi urmeaza cursul conform Circulatiei Documentelor din cadrul firmei

-sa comunice cu colegii din cadrul firmei si sa aiba discutii /sedinte si sa faca schimb de informatii privind proiectul cu cei din cadrul departamentelor de Calitate,Logistica,Productie ,etc

-responsabil pentru managementul zilnic al proiectului – organizaţional şi conceptual;

- sa asigure derularea proiectului in parametrii stabiliti: timp, cerinte, cost, nivel de calitate, etc

-se implica activ in etapa de intocmire a ofertei proiectului in cadrul compartimentului tehnic, in scopul cunoasterii proiectului, a tehnologiilor care se vor aplica, graficului de executie, conditiilor economico-financiare, conditiilor de contractare.

-se implica activ in vederea imbogatirii portofoliului de clienti noi

CERINTE

-cunostinte solide de desen tehnic

-experienta pe un post similar de minimum 2-3 ani

-studii superioare in domeniul tehnic

-curs de Manager Proiect prezinta un avantaj

-cunostinte de limba engleza nivel avansat

-cunostinte de limba germana constituie un avantaj

-cunostinte solide de utilizare a pachetului Microsoft Office (word,excel,power point,etc), AutoCad, Solidworks.

BENEFICII OFERITE

Se ofera salariu atractiv si posibilitate de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru tanar si placut.