Angajam Contabil

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistrarea operatiunilor contabile cu respectarea legislatiei financiar - contabile

- elaborare balanta,bilant, verificarea lunara a soldurilor contabile

- intocmire declaratii, state de plata ,intocmire situatii financiare

- calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat.

- intocmirea bugetului general al firmei

- intocmire rapoarte financiare diverse

- Intocmirea de diverse analize financiare catre conducerea societatii.

-cunoasterea si aplicarea legislaţiei fiscale si contabile la nivel de firmă

-arhivarea documentelor contabile

- alte atributii si responsabilitati care tin de contabilitate si fiscalitate

- alte atributii si responsabilitati date de Directorul General

CERINTE

-absolvent de Studii Economice, cu minimum 1-2 ani experienta in domeniul financiar-contabil.

- cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate, cu experienta in intocmirea situatiilor contabile.

- calitatea de expert contabil constituie un plus.

- cunostinte solide de operare soft WinMentor , pachetul Microsoft Office, in mod special Excel

-limba engleza nivel avansat – prezinta un avantaj

-rezistent la stres, flexibil, atent la detalii, minutios, perseverent,punctual

- disponibilitate la program prelungit

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu .