Angajam contabil

Forte Health srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
-Inregistrarea corecta a tuturor operatiunilor financiar-contabile ale uneia sau mai multor firme-client.
-Intocmirea balantelor,bilanturilor,contului de profit si pierdere,note explicative
-Analiza situatiilor financiare ale clientilor,consultanta financiar-fiscala.
-Colaborarea cu departamentul juridic pentru noutati legislative.

CERINTE

Candidatul ideal:

- Absolvent studii superioare economice (Facultatea de Contabilitate reprezinta un avantaj);
- Experienta in domeniul financiar-contabil minim 3 ani pe o pozitie similara;
- Cunostiinte si experienta in utilizarea programelor de contabilitate
- Cunostiinte PC (MS Office, soft contabilitate, etc.);
- Abilitati de comunicare si organizare;
- Atitudine pro-activa, dorinta de a invata;
- Capacitatea de a respecta termenele limită;
- Persoana dinamica, capabila sa reziste la stres si sa respecte termene precise de raportare;
- Orientare spre obtinerea de rezultate de calitate si la timp;
- Capabil sa lucreze individual dar si in echipa;
- Perseverenta, integritate, onestitate;
- Persoana analitica, responsabila, stabila, organizata.
-Specializare in domeniul financiar -contabil / diploma de contabil autorizat CECCAR reprezinta avantaj;