Angajam Contabil

SC MOLD DENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI :
- realizeaza operatiunile financiar - contabile ale societatilor, in WinMentor;
- inregistreaza corect si la zi facturile furnizorilor interni si externi;
- tine evidenta mijloacelor fixe (amortizare, transferuri, inchideri), precum si a obiectelor de inventar;
- supervizarea implementarii procedurilor de contabilitate cu ajutorul programului informatic;
- supravegherea reconcilierii si inchiderii conturilor;
- Intocmire declaratii fiscal;
- gestioneaza situatia chitantierelor si le arhiveaza;
- raportare financiar contabila;
- depune numerarul incasat la banca (in zonele neacoperite de casierii de teren) in termenele legale si agreate prin procedurile interne;

CERINTE

- Studii in domeniul economic;
- Experienta profesionala min. 5 ani in contabilitate;
- Membru CECCAR constituie AVANTAJ;
- Cunostinte avansate de operare PC;
- Cunostine solide de legislatie fiscala;
- Excelente abilitati de organizare, analiza, si atentie la detalii;
- Capacitatea de a lucra in echipa, sociabilitate, deschidere;
- Capacitate de culegere, clasificare şi interpretare a informaţiilor, pregatire de materiale şi rapoarte.

BENEFICII OFERITE

-salariu de baza
-oportunitatea promovarii
-siguranta unui parteneriat pe termen lung

Va rugam aplicati la acest job on-line sau trimiteti CV-ul pe adresa de e-mail: recrutari@mold-dent.ro

Compania noastra, Mold Dent Srl, aparuta pe piata inca din 2004, este specializata in urmatoarele domenii de activitate:
• import-export si comercializare en gros si en detail de consumabile si aparatură stomatologică;
• asistentă tehnică de specialitate pentru toate produsele comercializate;
• service autorizat de Ministerul Sanatatii si Familiei pentru aparatură stomatologică.