Analist financiar

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

analiza indicatorilor macroeconomici si furnizarea de recomandari de investitii pe baza evolutiei acestora;
colectarea si intocmirea de analize si sinteze referitoare la piata de capital;
colectarea si furnizarea informatiilor statistice pentru piata monetara, piata de capital, evolutia fondurilor administrate catre celelalte departamente si directii;
analiza oportunitătilor investitionale in baza rapoartelor de analiza disponibile din surse externe sau interne;

CERINTE

studii superioare economice, specializarea Finante-Banci sau Statistica;
experienta de munca de minim 1 an intr-un domeniu similar constituie avantaj;
capacitate de analiza si sinteza;
acuratete si atentie la detalii, meticulos;
bune abilitati de organizare, planificare, comunicare;
spirit de echipa;
responsabilitate crescuta, initiativa si eficienta;
cunostinte foarte bune de operare PC in Microsoft Office;
cunoasterea limbii engleza la un nivel avansat scris si vorbit;

BENEFICII OFERITE

pachet de beneficii atractiv;

ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta;

traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;

oportunitati de dezvoltare a carierei;

performante apreciate si recompensate.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»