AGENTIA BETA TOUR ANGAJEAZA AGENT DE TURISM

SC BETA TRANSPORT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- proaspăt absolvent , promoția 2015-2016 al Facultății de Geografie, specializarea Geografia Turismului sau al Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor-specializarea turism;
- cunoștințe foarte bune de operare PC (Windows, Excel, Word, Outlook, Internet);
- experiența în vânzări, administrare conturi clienți (rezervări, confirmări, facturare, urmărire plăți) - reprezintă avantaj;
- cunoștințe de geografie;
-- cunoașterea a cel puțin unei limbi străine de circulație internațională;
- persoană prezentabilă, amabilă, cinstită și dinamică, rezistentă la stres;
- foarte bune abilități de comunicare și vânzare;
- aptitudini organizatorice și de coordonare;
- experiența anterioară în cadrul unei agenții de voiaj constituie avantaj;
-preferabil nefumător;
-prezență agreabilă, specifică unui post de vânzări directe;
- disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional);
-disponibilitate pentru angajare imediată.

CERINTE

BENEFICII OFERITE

-Salariu fix;

-Tichete de masă;

-Decontare pe o linie transport în comun;

-Telefon de serviciu;
-Posibilitatea de a participa la cursuri de pregătire profesională;
-Posibilitatea de a merge în infotripuri în țară și în străinătate;

-Pregătire profesională continuă și evoluție în carieră;

-Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dinamică și tânără, deschisă la nou, îndreptată spre eficientizare și îmbunătățire, fiind coordonată de personal cu o bogată experiență în domeniu.

-Premii acordate de furnizori la campaniile făcute;

-Mediu de lucru modern în centrul Clujului;

Inaugurata in anul 2005 si licentiala ca turoperator cu licenta nr. 3564 cat. A de catre Ministerul Turismului si asigurata in caz de insolvabilitate sau faliment prin polita Seria H nr 21405 incheiata la S.C.OMNIASIG VIG SA valabila pana in data de 11.01.2015, agentia de turism BETA TOUR s-a ancorat de la bun inceput la mijloacele moderne de promovare si legatura cu clientii.
Paleta de servicii oferite cuprinde toata gama de servicii turistice (pachete turistice, bilete de avion,cazari individuale,asigurari medicale,tabere scolare etc )din care vanzarea debilete microbus/autocar reprezinta o mare pondere.

Benficiind de avantaje, dar si dezavantaje(prin amplasarea in cadrul hotelului), s-a incercat, diminuarea dezavantajelor,de posibilitati de rezervare si plata on-line utilizand platformMobilpay sau internet banking-ul),astfel incat s-a largit,substantial aria geografica atat in tara,cat si in afara tarii.
BETA TOUR s-a axat mai mult pe activitateade ticketing(bilete autocar pe destinatii externe. Tarifele si calitatea serviciilor oferite de colaboratorii straini ne deosebesc de firmele concurente pe aceeasi segment.
Agentia de turism a fost si este in crestere constanta avand procentul anual de crestere al vanzarilor de 2 cifre in ciuda unei perioade de criza economica si a a unei concurente intense.
Agentia de turism vrea sadiversifice oferta de transport prin destinatii noi de calatorie, servicii decalitate, oferind astfel clientilor variante noi si imbunatatite precum s iconditii optime de calatorie la un pret accesibil.
Suntem in curs de a realiza un site dedicat activitatii de transport terestre care va include cat mai multe oferte cu, cat mai multe companii diferite, facilitati sporite de rezervare si plata la distanta in beneficiul tuturor celor implicati: clienti si companiile detransport. Dorim pe langa aceste sa completam oferta de servicii de transport cu servicii de turism la preturi cat mai competitive.Pentru acest obiectiv amlansat de curand un nou site www.betatour.ro cuun design elegant si usor de folosit cu peste 3000 de oferte.