Agent de turism

TOUR TRAVEL BY ODAS GLOBAL CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tour Travel by ODAS GLOBAL CONSULTING angajeaza Agent de Turism cu urmatoarele responsabilitati:
• Crearea, prezentarea si vanzarea produselor turistice;
• Cunoasterea in detaliu a programelor turistice, a serviciilor de cazare, de transport ce fac parte din oferta agentiei;
• Efectuarea rezervarilor;
• Pregatirea documentelor aferente inainte si in timpul vanzarii (facturare, emitere documente fiscale si de calatorie);
• Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii/furnizorii actuali si atragerea de clienti/furnizori noi;
• Corespondenta cu clientii;
• Realizarea de rapoarte, analize privind vanzarile.

CERINTE

• Ordonat, organizat, punctual;
• Capabil sa respecte dead-line-urile;
• Comunicativ, sociabil, usor integrabil in echipa;
• Pro-activ;
• Nivel mediu-avansat de cunoastere a limbii engleze (cunoasterea altor limbi straine constituie avantaj).

BENEFICII OFERITE

• Conditii moderne de munca;
• Instruire si sustinere permanenta;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic;
• Bonusuri pentru performanta;
• Deplasari in tara si in strainatate.

TOUR TRAVEL BY ODAS GLOBAL CONSULTING este o agentie turoperatoare din Cluj Napoca, oferind o gama larga de servicii turistice: turism intern, cazari, sejururi si circuite, rezervari bilete de avion, turism de afaceri, tabere si excursii, turism tematic,croaziere, etc.
Agentia activeaza pe piata internationala, ajutand la promovarea pachetelor turistice.
Pe langa serviciile turistice propriu-zise oferim clientilor si produse conexe : asigurari medicale de calatorie, asigurari storno, asigurari pentru bagaje.