Administrator servere UNIX

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea suportului tehnic pentru echipamentele IT bazate pe sisteme Linux/Unix, storage-uri de date si solutii de backup/arhivare din punct de vedere hw, sw si infrastructura de retea din centrul de date al bancii.
Utilizarea si dezvoltarea sistemelor de monitorizare, planificare interventii proactive asupra sistemelor IT
Asigurarea capacitatii si performantelor sistemelor IT conform specificatiilor date din faza de proiect
Participa la elaborarea documentatiilor tehnice si a procedurilor de lucru a sistemelor pe care le administreaza
Colaborarea cu dezvoltatorii de aplicatii in vederea asigurarii functionarii continue conform SLA-ului agreeat
Mentinerea, dezvoltarea si executia planurilor de Disaster Recovery din zona Unix, Storage, Networking
Participarea in proiectele bancii dpdv tehnic in dezvoltarea sistemelor IT.
Coopereaza cu personalul IT din banca precum si cu furnizorii de servicii externi

CERINTE

-Absolvent de universitate tehnica in domeniul tehnologiei informatice
-Foarte bune cunostinte tehnice si experienta in proiecte care sa acopere urmatoarele tehnologii/produse:
-Administrare Linux/Unix: RedHat,SuSE,Oracle Enterprise Linux / HP-UX, pe sisteme ce ruleaza Oracle Database si Oracle Weblogic
-Administrare tehnologii HA/Clustering pe Linux : XEN (virtualizare), Oracle Real Application Cluster; virtualizare HP-UX : vPar/nPar
-Administrare sisteme de stocare date de tip NAS/SAN: 3PAR, HP EVA, ZFS Storage
- Administrare retea SAN Fibre Channel si FCoE
- Administrare de sisteme integrate Oracle Exalogic si Oracle Exadata
-Sisteme de backup HP Data Protector, Oracle Secure Backup cu librarii de backup MSL 6030, StorageTek SL3000
-Cisco routing/switching in data-center: HSRP/VLAN/RSTP/LACP; echipamente de data center: Cisco Nexus 2000/5000/7000; Cisco Catalyst 6500
-Experienta dovedita de minim 3 ani in tehnologiile enumerate mai sus
-Bune abilitati in rezolvarea problemelor
-Rezistenta la stress
-Abilitati de comunicare si colaborare
-Team player
-Atitudine “can do”

BENEFICII OFERITE

Pachet de beneficii atractiv
Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala
Oportunitati de dezvoltare a carierei
Performante apreciate si recompensate.

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»