Account Manager

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT se află în procesul de recrutare şi selecţie pentru poziţia de ACCOUNT MANAGER.

Locaţia: Cluj-Napoca

Atribuţii:
- Prospectarea pieţei - identificarea potenţialilor clienţi, creşterea portofoliului de clienţi şi parteneri;
- Contactarea telefonică a clienţilor în vederea stabilirii întâlnirilor pentru prezentarea serviciilor
Psihoselect;
- Prezentarea serviciilor Psihoselect în termeni de beneficii, în concordanţă cu nevoile identificate la
fiecare client în parte;
- Deplasare la sediul clientului în zona Transilvania – de câte ori este necesar;
- Elaborarea ofertelor cu ajutorul echipei de specialişti Psihoselect, pe baza informaţiilor obţinute de
la client;
- Prezentarea ofertei direct în faţa clientului, specificând etapele şi beneficiile serviciilor, proceselor
şi garanţiilor;
- Negocierea aspectelor financiare pentru toate ofertele făcute clienţilor;
- Stabilirea termenelor de finalizare împreună cu consultantul/trainerul responsabil de proiectul
respectiv;
- Semnarea contractului cu clientul, împreună cu factura de avans;
- Monitorizarea relaţiei consultanţilor Psihoselect cu clienţii pe perioada desfăşurării contractului;
- Organizarea evenimentelor de networking şi a târgurilor de locuri de muncă.

CERINTE

Cerinţe:
- 1-3 ani de experienţă în domeniul vânzărilor de servicii;
- Studii superioare finalizate;
- Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat, orice alta limbă de circulaţie internaţională reprezintă
avantaj;
- Uşurinţă în folosirea pachetului MS Office;
- Operarea cu o bază de date, CRM;
- Permis de conducere şi disponibilitate pentru deplasări.

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.