muncitori in ferma de pasari in Cipru

S.C. FIDE G.T.I.E. GROUP Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma autorizata selectioneaza pentru munca in ferma de pasari in Cipru : 6 cupluri ( sot/sotie si/sau prieteni ) .
Se solicita : varsta minima 25 ani – maxima 35 ani, fara antecedente penale, fara restrictii de munca in UE/Cipru .
Se doreste : seriozitate la locul de munca, buna relationare cu ceilalti muncitori, raspunderea prompta la cererea angajatorului .
Se ofera : cazare – doua persoane intr-o camera, utilitati necesare, produse din ferma la care se lucreaza ori de cate ori este nevoie, si/sau, la cerere, salariu de 1000 E/net/cuplu. Se munceste 9 -10 ore/zi , pauza de pranz de una ora.
Angajatorul va achita asigurarile sociale si va asigura intrarea in legalitate cf legii in vigoare, a muncitorilor, in asa fel incat dupa minim 6 luni de munca, muncitorul sa fie in drept de a primi ajutorul de somaj daca se impune o astfel de necesitate/situatie.
Conventia de munca este pentru minim 1 an, dar se poate prelungi pana la 4 ani in functie de cerintele angajatorului si disponibilitatea angajatului.
Se pleaca la munca in maxim 5 zile de la data constituirii aplicatiei.
Oferim si solicitam maxima seriozitate.

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Compania FIDE GTIE GROUP Srl, are ca obiect de activitate principal “ selectia si plasarea fortei de munca”
Detinem autorizatia nr. 296/2006 emisa de ITM Bucuresti si autorizatia nr. 4899/2007 emisa de Autoritatea nationala de supraveghere a prelucrarii datelor cu caracter personal. Recrutam personal calificat/necalificat din Romania, Bulgaria, Moldova si Ucraina.
Destinatii de munca pentru forta de munca calificata/necalificata , sunt : USA, Canada, Israel si EU.

Funcționam conform prevederilor legii 156 / 2000 privind protecția cetățenilor români care lucrează în străinătate.
Conform normelor metodologice de aplicare ale acestei legi, „pentru efectuarea activităţilor de mediere, agenţii de ocupare a forţei de muncă în străinătate pot percepe un tarif de mediere care să acopere costurile acestora” ( art. 7, alin 3 )
În același articol, alineatul 2, se specifică: „Dacă tarifele pentru prestarea serviciilor de mediere sunt încasate de la angajatori străini, agenţii de ocupare a forţei de muncă nu pot pretinde plata serviciilor de mediere şi de la solicitanţii de locuri de muncă în străinătate.”

Deasemenea, prin sucursala noastra din Israel ( FIDE GTIE Ltd ) , acordam asistenta juridica de specialitate persoanelor care au lucrat in Israel, si care incepand cu 1 ianuarie 2013, sunt in drept legal de a primi pensie platibila din Israel in tara de domiciliu a solicitantului, pensie raportata la perioada lucrata, salariu incasat, si cuantum asigurari sociale achitate catre Statul Israel pe timpul executarii contratului de munca.

The company's principal activity "selection and placement of skilled workers”, having the Authorization no. 296/2006 issued by Labour Ministry /Bucharest and Authorization no. 4899/2007 issued by the National Supervisory Authority for processing personal data.
We recruit qualified / unqualified workers from Romania, Bulgaria, Moldova, Ukraine. Work destinations for skilled labor, are: USA, Canada, Israel and the EU.

Operate according to the law 156/2000 on the protection of Romanian citizens working abroad.

Also, through our brench from Israel, we are granted specialized legal aid to those people who worked in Israel and/or are still working . Starting January 1, 2013, They are legally entitled to receive pension payments from Israel in the applicant's home country ( Romania ) , pension relative to the period worked, wages earned, and social security amount paid during the execution of working contract.