Reprezentant vanzari

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele Clientului nostru, important producator si distribuitor de materiale de constructii, cu vechime si o buna reputatie in piata Romaneasca, suntem in cautarea unor Reprezentanti vanzari dinamici si ambitiosi, cu pentru derularea urmatoarelor activitati:

Permanenta prospectare a pietei;

Construirea si dezvoltarea retelei de clienti;

Identificarea nevoilor prospectilor si clientilor;

Prezentarea produselor si serviciilor din portofoliul companiei;

Identificarea si prezentarea solutiilor personalizate pentru fiecare client;

Conceperea si transmiterea/ negocierea ofertelor comerciale;

Preluare comenzi de la clienti si asigurarea existentei cantitatii optime de marfa in depozit si a timpilor de livrare a comenzii catre client;

Atingerea targetelor comerciale;

Elaborare si prezentare periodica a rapoartelor de vanzari, catre Directorul de vanzari

CERINTE

2-3 ani experienta anterioara in vanzari directe- (preferabil in zona de: materiale/ echipamente de constructii);

Studii superioare finalizate, preferabil in profil tehnic;

O foarte buna cunoastere din punct de vedere tehnic si comercial a domeniilor materialelor de constructii;

Bune cunostinte tehnice si abilitati de calcul numeric;

Foarte bune abilitati de relationare, comunicare, prezentare, convingere si negociere;

Dinamism, ambitie si perseverenta, dorinta de succes;

Permis auto, categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial mixt (baza fixa si comision vanzari)- peste media pietei

Tichete de masa;

Conditii de lucru optime pentru buna desfasurare a activitatii: telefon, masina

Persons este o agentie de recrutare si leasing de personal infiintata la sfarsitul anului trecut de catre o echipa tanara de antreprenori.
Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revolutioneze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane atat cu angajatorul cat si cu potentialul candidat.