INGINER ELECTRONIST/AUTOMATIST

LESSOPLAST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Realizeaza diagnoza defectiunilor sistemelor electronice si de automatizari industriale in cadrul procesului de productie;
-Asigura repararea, inlocuirea si supravegherea echipamentelor industriale in vederea bunei functionari
-Interventia asupra automatelor programabile si mentenanta celor existente;
- Ofera indrumari colegilor din echipa tehnica in vederea mentenantei preventive si corective;
- Determina tipurile si cantitatea de piese de schimb si materiale necesare pentru mentenanta echipamentelor din cadrul procesului de productie;
- Urmareste optimizarea sarcinilor de intretinere in conditii de siguranta si eficienta
-Organizeaza documentatia tehnica a echipamentelor din cadrul procesului de productie.
-Raporteaza catre directorul tehnic asupra activitatii desfasurate.

CERINTE

-studii superioare tehnice de specialitate:, electronica, atomatizari industriale
-cunosterea principiilor de baza in functionarea instalatiilor conduse cu automate programabile
-cunostinte solide de electronica aplicata,
-Interpretarea si utilizarea rezultatelor furnizate de aparatele electrice si electronice
- cunostinte utilizare aparate de masura si control
-sa posede abilitati de proiectare si realizare practica a circuitelor electronice
-cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil

SC Lessoplast are ca obiect principal de activitate productia de furnir tehnic din plop. Furnirul din plop este utilizat in genere pentru fabricarea placajului brut sau laminat, sau pentru productia de panel.