Bucatar

S.C.Montana Trans S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

sa pregateasca meniul;
sa comande, sa testeze, sa receptioneze si sa depoziteze ingredientele alimentare;
sa pregateasca mancarea in conformitate cu retetele si formulele date (care includ calcularea cantitatiilor necesare de materiale specifice pentru restaurant;
pregatirea mai multor feluri de mancare in acelasi timp, in functie si in ordinea comenzilor;
sa aranjeze si sa decoreze mancarea inainte de a fi servita pe farfurii, boluri, platouri dupa cum cere fiecare fel de mancare preparat.;
sa pregateasca si sa aranjeze mancarea pentru diete speciale;
sa coopereze la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului;
indeplinirea altor sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.
sa tina cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosite ingredientele;
face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza si mai apoi gateste - fierbe, frige, coace, prajeste.

CERINTE

Solicitam pentru bucatar:
-diploma de calificare in domeniu;
- experienta de minim 3 ani ca bucatar;
Restaurantul se afla in Campina.

Pension Club Montana se află în Câmpina, aproape de Drumul Național 1/E 60, la jumătatea distanţei dintre Ploieşti şi Braşov. Oferă Wi-Fi gratuit, parcare privată gratuită şi bucătărie rafinată.

Toate camerele pensiunii Club Montana au baie privată şi TV prin cablu.

La restaurantul cu terasă de vară se servesc preparate din bucătăria românească rafinată, precum şi mâncăruri dietetice şi vegetariene.

La recepţie se vând diverse produse, precum articole de toaletă şi ţigări. Sunt disponibile şi servicii de spălătorie şi călcătorie.