Asistent medical Balneofizioterapie-recuperare medicala si masaj

Confind SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- aplica proceduri de prim ajutor in urgentele medico-chirurgicale aparute in cadrul bazei de tratament, in limita competentelor profesionale;
- preia pacientul nou internat si/sau consultat, verifica identitatea, tinuta si il informeaza cu privire la structura bazei de tratament, drepturile si obligatiile care-i revin;
- pregateste psihic si fizic pacientul pentru procedurile de aplicat;
- pregateste aparatura necesara aplicarii procedurii;
- aplica procedurile prescrise de medical currant;
- supravegheaza starea pacientului pe timpul procedurilor aplicate;
- insoteste, pacientii, dupa aplicarea procedurilor, in saloane, in conditii de siguranta.

CERINTE

- absolvent scoala sanitara;
- autorizatie de libera practica;
- cunostinte utilizare PC;
- cunoasterea unei limbi starine constituie avataj;
- seriozitate, responsabilitate;
- siguranta de sine

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut, amenajat si dotat ultra modern;
- pachet salarial, motivant, pentru un program normal de lucru;

DESCRIEREA FIRMEI

vezi pagina WEB