Sofer distributie

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

SARCINI / ACTIVITATI / RESPONSABILITATI :
• Incarca, transporta si distribuie marfa conform documentelor, ordinii de livrare si standardelor companiei;
• Verifica marfurile in concordanta cu facturile sau avizele emise;
• Transporta marfa in cele mai bune conditii pentru a evita deteriorarea acesteia (Raspunde de integritatea marfii pe intreaga durata a transportului);
• Descarca marfa la magazin si se asigura ca receptia marfii a fost facuta in mod corect, pentru a inlatura problemele ulterioare ce pot aparea in relatiile cu clientii, urmarind stampilarea si semnarea documentelor
• Verifica inainte sa introduca in masina paletii cu marfa daca tipul si numarul paletilor trecuti pe avizul de insotire corespunde cu tipul paletilor pe care se aseaza marfa pentru livrare.
• Dupa verificarea si incarcarea paletilor in masina de distributie soferul-distribuitor trebuie sa efectueze aviz de insotire marfa si constatare diferente pentru fiecare situatie dupa cum urmeaza:
• pentru cazul in care returneaza paleti catre depozitul de unde i-a primit soferul - distribuitor trebuie sa intocmeasca aviz de insotire marfa si constatare diferente in care specifica tipul paletilor si numarul acestora;
• pentru cazul in care nu recupereaza de la clienti integral numarul de paleti pe care livreaza marfa, soferul – distribuitor trebuie sa solicite proces verbal clientului si sa intocmeasca aviz de insotire marfa si constatare diferente in care specifica tipul paletilor si numarul acestora (documentele trebuie confirmate de client prin semnatura si stampila si se ataseaza la borderou);
• paletii deteriorati se noteaza pe avizul de insotire marfa si constatare diferente pentru fiecare din cele 2 cazuri de mai sus (nu se face un aviz de insotire marfa si constatare diferente separat ci doar se noteaza pe cel de la pozitiile 1 si 2, acolo unde este cazul);

Fiecare sofer trebuie sa returneze catre depozit numarul de paleti pe care l-a primit pentru a livra marfa si sa intocmeasca aviz de insotire marfa si constatare diferente. In cazul in care nu returneaza integral numarul de paleti primiti de la depozit trebuie sa justifice cu documente (proces verbal confirmat de clienti si aviz de insotire marfa si constatare diferente) numarul de paleti care a fost lasat la unul sau mai multi clienti conform instructiunilor de mai sus.
In momentul in care se returneaza paletii la depozit soferul-distribuitor solicita sefului de schimb semnatura de primire pe avizele de insotire marfa si constatare diferente.

• Completeaza la plecare, pe timpul cursei si dupa incheierea acesteia documentele de transport si cele de distributie;
• Urmeaza procedurile stabilite in cazul ivirii unor probleme in procesul de distributie (contacteaza seful de depozit pentru probleme legate de marfa sau dir. Vanzari pentru probleme legate de instrumentele de plata);
• Emite facturi si avize de stornare impreuna cu note de constatare acolo unde este cazul pe baza indicatiilor persoanelor abilitate
• Completeaza “Borderoul de livrari zilnic” la toate rubricile si il inmineaza la sosirea din cursa coordonatorului transporturi impreuna cu toate facturile, avizele si notele de constatare intocmite;
• Completeaza diagrama tahograf zilnic, la toate campurile alocate

CERINTE

Adecco Romania angajeaza pentru clientul sau, cel mai mare importator si distribuitor de produse congelate din Romania, un sofer de distributie:

EXPERIENTA SI CUNOSTINTE NECESARE:
• Carnet conducere categoria C;
• Studii medii (sau scoala profesionala);
• Familiarizat cu documentele fiscale si de incasare (facturi, avize, chitante, CEC-uri, bilete la ordin s.a.; capabil sa emita facturi/avize si chitante;
• Experienta anterioara intr-un post similar – minim 2 ani ;
• Fara antecedente penale;

ABILITATI SI CARACTERISTICI PERSONALE:
• Rezistenta la efort fizic si intelectual;
• Capacitate de adaptare in diverse situatii
• Capacitatea de a comunica usor cu clientii ;
• Seriozitate
• Bun negociator
• Capacitatea de a-si organiza cat mai optim timpul
• Dinamic .
• Atitudine pozitiva.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro