Psiholog

FRCCF

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Realizeaza evaluarea initiala din punct de vedere emotional si comportamental
2. Consiliere psihologică individuală şi de grup, orientare scolara.
3. Organizarea activitatilor de dezvoltare personala a copiilor.
4. Lucrează în echipa multidisciplinară pentru a realiza şi a pune în practică planurile individuale de intervenţie

CERINTE

1. Studii superioare in psihologie
2. Cunostinte in domeniul protectiei copilului
3. Experienta relevanta in munca cu copii cu probleme de invatare

BENEFICII OFERITE

1. Posibilitatea de dezvoltare profesionala
2. Munca in echipa
3. Programul de munca este de 4 ore/zi

Proiectul se deruleaza pana in august 2015, contractul de munca va fi cu durata determinata
Salariul este de 1051 lei, brut

Postul este la Campia-Turzii (Cluj)

Doar candidatii ale caror Cv-uri au fost selectate vor fi contactati.

Misiunea Fundaţiei Române pentru Copii, Comunitate şi Familie este sprijinirea copiilor vulnerabili şi marginalizaţi, pentru ca aceştia să crească într-un mediu familial protector şi să beneficieze de educaţie şi de serviciile medicale de care au nevoie.

De 14 ani, FRCCF derulează proiecte în Transilvania şi este una dintre cele mai mari şi mai stabile organizaţii neguvernamentale româneşti din domeniul protecţiei copilului.