Operator instalatie

AIR LIQUIDE ROMANIA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la pregatirea procesului tehnologic de fabricatie;
- asigura controlul starii tehnice a instalatiilor, utilajelor si masinilor si respecta normele de exploatare;
- asigura functionarea permanenta si corecta a sistemelor si dispozitivelor de protectie, a aparaturii de masura si control, precum si a instalatiilor de captare, retinere si neutralizare a substantelor nocive degajate in desfasurarea proceselor tehnologice;
- asigura interventii in statiile electrice de medie si joasa tensiune;

CERINTE

- Studii medii (electrician de medie si joasa tensiune)
- Cunstinte tehnice solide
- Deprinderi: analiză şi atenţie la detalii, îndemânare, precizie, rigurozitate, folosirea terminologiei de specialitate, imaginatie tehnica, putere de concentrare
- Constituie avantaj experienta de lucru in mediu industrial si lucrul cu echipamente sub presiune
- Abilitati de lucru cu PC ;
- Cunostinte de baza de lb. Engleza constituie avantaj ;
- Capacitate de a lucra atat independent cat si in echipa;
- Alte cerinţe: responsabilitate, echilibru şi stăpânire de sine, corectitudine, preocupare pentru perfecţionarea pregătirii profesionale
- diponibilitate pentru lucru in schimburi

BENEFICII OFERITE

Doar candidatii care corespund criteriilor de mai sus vor fi selectati pentru a participa la un interviu..

AIR LIQUIDE Romania, membra a AIR LIQUIDE GROUP - lider mondial in productia si furnizarea de gaze industriale si medicale, angajeaza pentru punctul de lucru din Calarasi 1 operator instalatie.